| www.mamcarz.art.pl |

Barbara Mamcarz

Wykształcenie: mgr filologii polskiej

                      mgr filologii rosyjskiej

                      Studia  Podyplomowe  w  zakresie  filologii rosyjskiej

Seminarium doktoranckie u prof. dr hab. Piotra Żbikowskiego - UR

W  jej  dorobku  zawodowym i naukowym  jest  szereg  autorskich  publikacji  np.

Barbara  Mamcarz : „Życie umysłowe w Wilnie w  latach  1815-1822” /w/ Piotr Zbikowski: Myśl, słowo, milczenie
wyd. UR  Rzeszów

Barbara Mamcarz : „Muzea literackie  na  lekcjach  języka polskiego” /w/ prof. dr hab. Jan Kida
„Nowoczesne  tendencje  w  edukacji wczesnoszkolnej”
Wyd. UR Rzeszów

Barbara Mamcarz: „ Sztuka żywego słowa” /w/ „Wyzwania” Edukacja w nowoczesnej  szkole
Wyd. „Wyzwania”  Warszawa

Dodatkowe  kwalifikacje:

Ekspert  MEN ds. awansu  zawodowego

Egzaminator egzaminu  maturalnego  z  języka polskiego

Egzaminator egzaminu maturalnego  z  języka rosyjskiego

i  inne

Nagrody  i  wyróżnienia (wybrane)

- Nagroda  Kuratora  Oświaty

- Medal Komisji Edukacji  Narodowej

- Brązowy Krzyż  Zasługi

- Nagroda  Ministra II Stopnia


Promocja tomiku "49 niedomówień" Aleksandry Piguły
11 maja 2018 roku,
Muzeum Regionalne SCK w Mielcu ul. Legionów 73

Recytacja: Maria Orłowska, Elżbieta Witek, Barbara Mamcarz
Oprawa muzyczna:  Maciej Kulpa, gościnnie wystąpi Małgorzata Pazdro
Prowadzenie Barbara Mamcarz

„49 niedomówień” to szósty tomik Aleksandry Piguły. Grafikę do niego wykonał Stan Bigda, zaś  wstęp napisała  Beaty Sudoł – Kochan.   Promocja odbyła się w 11 maja 2018 roku w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu, mieszczącym  się w przepięknie położonym Pałacyku Oborskich.

Spotkanie rozpoczął znany już mieleckiej publiczności Maciej Kulpa, a w poetycki klimat wprowadziła wszystkich prowadząca Barbara Mamcarz, która przedstawiła sylwetkę autorki tomiku. W swoim wystąpieniu nawiązała do ogólnopolskiej  konferencji naukowej Podkarpacie na Przestrzeni Wieków, w której niedawno brali udział prezes TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Janusz Chojecki i prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła.

Aleksandra Piguła podziękowała wszystkim za obecność, podkreślając jakie to ogromne szczęście widzieć tyle osób na kolejnej promocji, po czym oddała głos prowadzącej Barbarze Mamcarz.

W role recytatorów wcieliły się mistrzynie słowa Maria Orłowska, Elżbieta Witek i Barbara Mamcarz, które przeprowadziły słuchaczy  po  zawiłej ścieżce 49 niedomówień, a sama autorka tomiku zachęciła do spokojnego przeczytania wierszy w zaciszu domowym. W kolejnych wejściach muzycznych wystąpili Maciej Kulpa i Małgorzata Pazdro, a na zakończenie licznie zgromadzona publiczność zaśpiewała autorce tomiku gromkie sto lat.

Aleksandra Piguła zadedykowała swój tomik „49 niedomówień”  Rodzicom i wręczyła symboliczną różę mamie Marii, i razem z prezesem Januszem Chojeckim  podziękowali recytującym.

Prowadząca Barbara Mamcarz i Aleksandra Piguła zaprosiły zebranych gości na 16 czerwca 2018 roku do Pałacyku Oborskich, na promocję płyty Jana Robaka z tekstami Aleksandry Piguły „Na krawędzi” i na  kolejne promocje Mieleckiej Grupy Literackiej ”Słowo” w tym roku.

Wśród przybyłych na promocję były takie znakomitości jak: Józef Witek, Maria Orłowska, dyrektor SCK w Mielcu Joanna Kruszyńska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu Jerzy Skrzypczak,  Marek Paprocki, Jan Myśliwiec, Józef Smaczny, Józef Zaskalski, Adam Decowski z ZLP Rzeszów,  przedstawiciele Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo:  wiceprezes Teresa Elżbieta Pyzik, Jan Stępień, Kazimierz Trela, Jerzy Mamcarz,  Jan Robak, Elżbieta Żuchowska-Pezda, Danuta Rusin, Małgorzata Mikina, Małgorzata Pazdro, Iwona Szetela, Henryka Marek, Ewelina Łopuszańska, Adam Kopacz, Rafał Stanisław Bańka.



>>> [ powrót ]



wstecz  
stat4u